ZÁHRADA POD MORUŠAMI

Záhrada je rozdelená na tri časti – časť spoločenskú, časť kľudovú, ktoré navzájom prepája prechodová časť záhrady. Jednotlivé časti záhrad od seba oddeľuje bambusová a drevená zástena , alebo živé ploty. Spoločenská časť záhrady je záhrada s tvarovanými morušami, nahradzujúcimi pergolu, pod ktorými sú na výraznej dlažbe umiestnené dva druhy mobiliáru: jedálenské a loungové posedenie.

Záhrada je doplnená o mobilnú zeleň a doplnky. V prechodovej časti záhrady – spájajúcej vstup do záhrady s budovou a ostatné dve časti záhrady– tejto dominuje tvarovaný bonsaj s bambusovou zástenou. Kľudovú časť záhrady tvorí vyvýšené drevené pódium s posedením, solitérny japonský javor s podsadbou tvarovaných azaliek a nízkych trvaliek.

Výmera záhrady : 80m2

Partneri záhrady

 • MODERNÁ ZÁHRADA

  Hlavným prvkom tejto malej , pravidelnej záhrady je vyvýšená terasa s hliníkovou pergolou, na pozadí s vystavaným, v pravej časti deleným múrom, oddeľujúcim túto časť záhrady od ďalších záhrad.

  Zobraziť viac
 • VODNÁ ZÁHRADA

  Nosným prvkom tejto najmenšej záhrady je voda – vo forme dvoch bazénov, prepojených kanálom z oceľových U profilov.

  Zobraziť viac
 • CORTÉNOVA ZÁHRADA

  Pomenovanie tejto záhrade dáva použitý corten – „ hrdzavá oceľ“. Záhrada je členená na pruhy, ktoré sú tvorené tehlovými chodníkmi, kvetinovými záhonmi a vodným prvkom.

  Zobraziť viac
 • ÚŽITKOVÁ ZÁHRADA

  Táto záhrada je rozdelená na časť s pestovateľskými, vyvýšenými záhonmi v rôznom prevedení, a na časť pre oddych a stolovanie.

  Zobraziť viac