VODNÁ ZÁHRADA

Nosným prvkom tejto najmenšej záhrady je voda – vo forme dvoch bazénov, prepojených kanálom z oceľových U profilov. Celá záhrada je v tieni žltolistých Gledíčií, čo dáva záhrade zvláštnu svetelnú atmosféru. Spevnené plochy sú kombináciou žulovej kocky a betónovej dlažby. Rozvoľnené trvalkové výsadby dávajú záhrade divoký charakter, voda jej dáva sviežosť a výškové členenie záhrady dynamiku.

Výmera: 75m2

Partneri záhrady

 • ZÁHRADA POD MORUŠAMI

  Záhrada je rozdelená na tri časti – časť spoločenskú, časť kľudovú, ktoré navzájom prepája prechodová časť záhrady. Jednotlivé časti záhrad od seba oddeľuje bambusová a drevená zástena , alebo živé ploty.

  Zobraziť viac
 • MODERNÁ ZÁHRADA

  Hlavným prvkom tejto malej , pravidelnej záhrady je vyvýšená terasa s hliníkovou pergolou, na pozadí s vystavaným, v pravej časti deleným múrom, oddeľujúcim túto časť záhrady od ďalších záhrad.

  Zobraziť viac
 • CORTÉNOVA ZÁHRADA

  Pomenovanie tejto záhrade dáva použitý corten – „ hrdzavá oceľ“. Záhrada je členená na pruhy, ktoré sú tvorené tehlovými chodníkmi, kvetinovými záhonmi a vodným prvkom.

  Zobraziť viac
 • ÚŽITKOVÁ ZÁHRADA

  Táto záhrada je rozdelená na časť s pestovateľskými, vyvýšenými záhonmi v rôznom prevedení, a na časť pre oddych a stolovanie.

  Zobraziť viac