MODERNÁ ZÁHRADA

Hlavným prvkom tejto malej , pravidelnej záhrady je vyvýšená terasa s hliníkovou pergolou, na pozadí s vystavaným, v pravej časti deleným múrom, oddeľujúcim túto časť záhrady od ďalších záhrad. Jeho súčasťou je vodný prvok – chrlič vody, ktorá steká po obklade do bazénu. Súčasťou terasy s pergolou je kuchynská linka, jedálenské sedenie a gril.

V centrálnej časti záhrady je trávnik, po stranách sú záhony trvaliek , doplnené o solitérne tvarované kry a malý vinohrad. V časti oproti pergole pred drevenou zástenou sú umiestnené cortenové kvetináče vysadené viackmennými drevinami.

Výmera záhrady: 200 m2

Partneri záhrady

 • ZÁHRADA POD MORUŠAMI

  Záhrada je rozdelená na tri časti – časť spoločenskú, časť kľudovú, ktoré navzájom prepája prechodová časť záhrady. Jednotlivé časti záhrad od seba oddeľuje bambusová a drevená zástena , alebo živé ploty.

  Zobraziť viac
 • VODNÁ ZÁHRADA

  Nosným prvkom tejto najmenšej záhrady je voda – vo forme dvoch bazénov, prepojených kanálom z oceľových U profilov.

  Zobraziť viac
 • CORTÉNOVA ZÁHRADA

  Pomenovanie tejto záhrade dáva použitý corten – „ hrdzavá oceľ“. Záhrada je členená na pruhy, ktoré sú tvorené tehlovými chodníkmi, kvetinovými záhonmi a vodným prvkom.

  Zobraziť viac
 • ÚŽITKOVÁ ZÁHRADA

  Táto záhrada je rozdelená na časť s pestovateľskými, vyvýšenými záhonmi v rôznom prevedení, a na časť pre oddych a stolovanie.

  Zobraziť viac